Jdi na obsah Jdi na menu
 


Full Metal Alchemist

3. 3. 2010

Fullmetal Alchemist (鋼 の 錬金術 師, Hagane Renkinjutsushi ne?, Doslova "Alchemist of Steel"), je pokračující japonské manga série písemných a ilustroval Hiromu Arakawa. Svět Fullmetal Alchemist je stylizovaný po evropské průmyslové revoluce. Nastavte v smyšlený vesmír ve kterém alchymie je jedním z nejmodernějších vědeckých metod známých člověku, příběh plyne bratři Edward a Alphonse Elric, kteří si chtějí obnovit své tělo po katastrofální neúspěšný pokus, aby své matce zpátky k životu prostřednictvím alchymie .

Manga je serializovány v Měsíčním Square Enix v časopise Shonen Gangan (od srpna 2001) av současnosti má 24 tankōbon svazků. To bylo upraveno do animovaného seriálu z 51 epizod Bones od 4. října, 2003 do October 2, 2004, později následoval film pokračování, který uzavřel příběh anime. Fullmetal Alchemist by později plodí druhé série s názvem Fullmetal Alchemist: Brotherhood, která svou premiéru v Japonsku, 5. dubna 2009. Množství spin-off románů, původní video animace (OVAs), drama CD, soundtracky, hry a video byly upraveny ze série. Sběratelskou karetní hra, více doplňující knihy a různé akční figurky a jiné zboží, na základě postavy série byly také propuštěn.

Manga byla licenci Viz médií ke zveřejnění ve Spojených státech, se dvacet dva vázané svazky v současné době propuštěn. Ačkoli nejsou tam žádné velké rozdíly s japonskou verzi, některé stránky byly upraveny, aby se zabránilo drobné odkazy na západní teologii. Funimation Entertainment nazval anime epizody ve Spojených státech a Kanadě a také vydali je ve všech anglicky mluvících-DVD regionech. Anglická verze filmu premiéru na omezený počet amerických kin 25. srpna 2006 a byl později vydán na DVD. Funimation a Destineer byly rovněž uvolňuje videoher ze série.

V Japonsku, Fullmetal Alchemist manga má dobré prodejní s více než 30 milionů prodaných od roku 2008. Anglická verze manga první svazek byl top-selling grafický román v průběhu roku 2005. Ve dvou anketách web TV Asahi, anime byl zvolen # 1 nejpopulárnější anime všech dob v Japonsku. To byl nominován v šesti z osmi kategorií, pro které byl nárok na Americké Anime Awards v únoru 2007, získávají ocenění v pěti z nich. Recenzenti z několika médií obecně pozitivní komentáře k sérii.

Edward a Alphonse Elric jsou dva bratři alchymista hledající legendární kámen mudrců, mocný předmět, který by jim umožnilo získat zpět jejich těla (které byly ztraceny ve snaze, aby jejich matku zpět k životu prostřednictvím alchymie). Narodil se ve vesnici s Resembool ze země Amestris (アメストリス, Amesutorisu?), Dva bratři žil se svou matkou. Jejich otec, Hohenheim, odešel z domova z neznámých důvodů, ao mnoho let později, jejich matka, Trisha Elric, zemřela na smrtelnou chorobu opouští Elric bratři sami. Poté, co jejich matka zemřela, se stal Edward odhodlána přivést ji zpět pomocí alchymie, moderní vědy, které objekty mohou být vytvořeny ze surovin. Budou prozkoumány Lidská transmutace, zakázáno umění, ve kterém jeden pokouší vytvořit nebo změnit lidské bytosti. Nicméně, tento pokus selhal, což vede ke ztrátám na levou nohu a Edwarda Alphonse na celé tělo. V zoufalé snaze zachránit svého bratra, Edward obětoval svou pravou paži připevnit Alphonse duši do brnění. O několik dní později, alchymista jménem Roy Mustang navštívil Elric bratry a řekl Edward, aby se stal členem Státní Vojenského země najít způsob, jak získat zpět jejich těla. Po tom, byli Edward levou nohu a pravou ruku nahradit automail, typ moderní protetických končetin, vytvořil pro něj jeho blízkých rodinných přátel Winry Rockbell a babičkou Pinako.

Edward se stal stát Alchemist (国家 錬 金 术 师, Kokka Renkinjutsushi?), Alchymista zaměstnancem státu, vojenství Amestris, která hanebně zničena většina Ishbalan závodu (Ishbal) v posledním desetiletí. Stát se stát Alchemist Edward umožňuje využít rozsáhlé zdroje jsou k dispozici na státní Alchymisté, ale také změní ho do něčeho, co oni nazývají "pes armády". Jeho další přátelské vztahy s Mustang se však, koho on zpráv a kdo jej přijímá, umožňuje bratři svobody k hledání kamene mudrců jako součást výzkumu Edwarda, protože každý stát Alchemist Očekává se, že nezávisle na výzkum nových věcí, které mohou být použití státu vojenství Amestris. Bratři vyrazili při hledání kamene mudrců jako prostředek k obnovení jejich těla. Během jízdy, splňují mnoho receptorů, včetně těch, kteří jsou ochotni udělat cokoliv, aby získal Kámen mudrců, Scar, jeden z mála dochovaných Ishbalans, kteří se snaží o pomstu státu Alchymisté za zničení jeho rasy, a homunkulové, skupina lidí-jako tvorové, kteří vykonávají kusy kamene mudrců uvnitř sebe, a od toho odvodit schopnosti přežít téměř žádnou škodu.

Jak příběh postupuje, Eduard a Alfons objeví obrovské rozšíření Amestris byl výsledek homunkulové, který stvořil a tajně kontrolovat státní Military. The homunkulové i hodně z vysoce postavených vojenských důstojníků-přikázáno zpoza záclony, které tvůrce homunkulové, člověk prostě známý jako "otec", který získala nesmrtelnost vytvořením Kámen mudrců o klamání Hohenheim století před série 'osy. Ten plánuje využít Amestris jako obrovský transmutační kruh, aby se proměnit celou zemi z neznámých důvodů do Elrics. Když se Edward a Alphonse objevit otce plány, které spolu s dalšími členy vojenského státu, které jsou uvedeny, aby ho porazil. [1]
[editovat] Rozdíly v první anime adaptace

V první polovině roku anime spiknutí v podstatě vyplývá, že z manga, ale pozemků značně liší se od sebe přibližně v polovině příběhu, [2], když Ed a Al sejít s jejich učitel. Bývalý milovník Hohenheim, jejich učitele je učitel, Dante, funguje jako série 'hlavní protivník, objevují jen v anime. Před staletími, dva dokonalosti Způsob, kámen mudrců, dosáhnout jakési nesmrtelnosti, že poskytnou své duše a rozum do těl jiných ', jak stárnou. Hohenheim byl nakonec překonán o vině obětovat život, aby se Kámen a odešel Dante. I když Dante je stále schopen skočit z těla do těla se poslední kámen a ona Hohenheim vytvořila, když nemá k dispozici kompletní znalosti o tom, jak udělat jednu. Ona používá homunkulové na čelních Edwardem a Alphonse, spolu s dalšími Alchymisté stejně zoufalé, ve snaze o vytvoření další kompletní Kámen mudrců pro ni [3].

Když Scar vytvoří kámen mudrců, se vlévá do kamenné kovové tělo Alphonse to, aby ho hlavně zaměřit úsilí Dante vedoucích k němu být unesen. [4] Když Edward jde ho zachránit, je zabit homunculus Závist. Alphonse používá kámen mudrců oživit jeho bratra, ale mizí v procesu. Dante se snaží uniknout, ale je zabit, když se homunculus Obžerství, jehož mysl Dante dříve zničena, nedokáže rozpoznat svého pána a snaží se jí pohltit. Poté, co byl oživen, Edward rizika jeho života, vrátit jeho bratra výměnou. Jako výsledek, Edward skončí v paralelním světě, zatímco Alfons obnoví jeho původní tělo. Odhodlán vrátit se Alphonse, stane Edward zapojené do raketové výzkumu, se záměrem využívat tuto technologii, aby se pokusili dostat zpět do svého domovského světa [5].

Příběh je následoval v Fullmetal Alchemist Movie: Conqueror ze Shamballa nachází dva roky po konci anime. Zatímco Edward pracuje v Německu najít cestu k návratu do Amestris, Dietlinde Eckhart, člen od Thule, zjistí existenci světové Ed a začne dávat mu rady otevřít portál Amestris. Alphonse poté, co hledal jeho bratr se po dvou letech, objevuje také otevře portál a ve stejnou dobu jako jeho otec Hohenheim otevírá jedna z Německa, takže Dietlinde na Amestris vstoupit a pokusit se ovládnout. Edward se sejde se svým bratrem a spojí své síly k porážce Dietlinde. Znát nebezpečí, že oba světy jsou nyní připojeno přes portál, Edward vrací do Německa ke zničení této straně portálu, protože věděl, že on by byl v pasti navždy. Alphonse tajně takto ho, jež se rozhodly zůstat s Edward.

Po přečtení o kámen mudrců, Arakawa řekla, že ona se stala přitahuje myšlenka využít alchymii v manga. Jí se to líbilo natolik, že začala číst knihy o alchymii, která zjistila, že velmi komplikované vzhledem ke skutečnosti, že některé knihy v rozporu s ostatními. Arakawa přitahovala spíše filosofického hlediska, než praktické otázky. [2] pojem "Ekvivalentní výměny, byla inspirována prací svých rodičů, kteří měli farmu v Hokkaidó a vždy měl dát všechny své úsilí, aby získaly co peníze k jídlu [6].

Arakawa chtěl sociálních problémů integrovat do příběhu. Sbírala informace sledovat novinky programy a mluvit s lidmi, jako jsou uprchlíci, váleční veteráni a bývalý yakuza. Několik pozemek prvky rozšířit o těchto tématech, jako je Pinako Rockbell péči o Elric bratrů po smrti své matky, bratři a pomáhá lidem po celé zemi, získat pochopení významu rodiny. Při vytváření fiktivního světa Fullmetal Alchemist, Arakawa byl inspirován po přečtení o Evropě v období průmyslové revoluce, když byl překvapen tím, jak různé lidi z různých zemí, pokud jde o jejich kulturu, architekturu a oblečení. Byla to především zájem v Anglii během tohoto období a "doplňuje ji její vlastní originální chuť otočit do světa fantazie" [2].

Když začal manga serializace, Arakawa měl na mysli, jak příběh skončí. Co se děje dále, ale cítila, některé znaky byly splatné a rozhodl se změnit některé scény, což v některých skici obličeje postav jsou improvizované. [6] Při vytváření návrhů znaky ', ona poznamenala, že manga autoři Suihō Hiroyuki Tagawa a Eto jsou její hlavní inspirací, a popisuje její umělecké dílo je směsicí obou z nich. Nejjednodušší série znaků pro ni k tomu byl Alex Louis Armstrong, stejně jako malá zvířata. Vzhledem ke skutečnosti, má ráda psy, Arakawa přidáno několik z nich v příběhu [7]. Arakawa z Comedy Central v manga, protože si myslí, že je určena pro zábavu a snažil se soustředit na minimalizaci smutné scény [6].

Když se počet manga kapitol bylo kolem 40, Arakawa uvedl, že dostane série u konce, bude se snažit, aby se příběh rychleji dostat se až do závěru. Aby se zamezilo vytváření kapitol méně zábavné než ostatní, jsou zbytečné podrobnosti od každého z nich odstraněny a vyvrcholení je vyvinut. Odstranění drobných informací byla zejména dosažený od počtu stran má dělat v Monthly Shonen Gangan nestačí na pokrytí všech děj obsah Arakawa chce přidat v kapitole, a tak vystoupení z různých postav se snižují [8].

Při vývoji první anime, Arakawa nemá anime zaměstnanci pracovat nezávisle na ní, požádala s jiným končí v jednom z jejich manga. Řekla, že by rád opakovat stejný končí v obou médií, stejně jako aby manga déle pracovat na vývoji postav. Při sledování konec anime, když byl překvapen, jak odlišný byl homunkulové zvířata byla z manga a těšil jak zaměstnanci spekuluje o původu darebáci. [2] Jak Arakawa také pomáhal Bones zaměstnanců natáčení seriálu , byla plno práce od zaměření na manga na pokrytí ilustrace a měli málo času na ně [8].

Tento panel z objemu 8 ukazuje některé změny v grafické Viz Media, která se ve své anglické verzi Fullmetal Alchemist (vlevo) oproti původní (vpravo).

Písemná a kreslil Hiromu Arakawa, Fullmetal Alchemist manga série je serializovány v měsíčních Square Enix je manga magazínu Monthly Shonen Gangan. To bylo od serializovaného Měsíční Shonen Gangan v srpnu 2001 vydat (zveřejněna dne 12. červenec 2001) a stále ještě probíhá, [9] s novou kapitolu v každém čísle. Square Enix shromažďuje kapitol v tankōbon formátu. První svazek byl vydán 22. ledna 2002, a od 22.prosince 2009, 24 svazků byly propuštěny. [10] [11] několik kapitol byla znovu vydána v Japonsku ve dvou "počet Extra" časopisy a Fullmetal Alchemist První útok, které rysy prvních devíti kapitol mangy, jakož i druhé straně příběhy. [12] Viz Media uvolňuje manga v Severní Americe. První svazek byl vydán 3. května 2005 a poslední svazek, co uvolní, je objem 22 v lednu 2010. [13] [14]

Obsah manga uvolněné Viz ve Spojených státech byly většinou v souladu s původním materiálem. Od srpna 2007 pouze úpravy, které byly provedeny byly na soubor dvanácti panely z objemu 8, zobrazujícím homunculus Greed vázána na kříž-formoval z kamenných desek v ukřižování stylu. V americké verze kámen byl přepracován, aby se kola v každém panelu, [15], jak komentoval Viz, aby se zabránilo odkazy na křesťanství. Tato změna v manga byla provedena se souhlasem Arakawa [16].

V Singapuru, je manga zveřejněné Chuang Yi. Publikování v anglickém i zjednodušená čínština, devatenáct objemy byly uvolněny v angličtině, zatímco jedenadvacet svazků byly uvolněny ve zjednodušené čínštině. V Polsku, Japonica Polonica Fantastica vydává manga [17] - od ledna 2010, mají osmnáct svazků bylo propuštěno. Ve Francii je manga uvolněné Kurokawa [18]. Svazek osm, které vyšlo v září 2006 byl k dispozici také ve sběratelské edice, která se skládala z knihy nabitý původní komediální román Flame Alchemist, se zaměřením na program Roy Mustang je. [19] [20] Předtím se tento román byl k dispozici pouze v limitovaném objemu šest v Japonsku. [21] V Brazílii, Coliseum JBC zveřejňuje manga s čtyřiačtyřicet objemy odpovídající první originální dvaadvacet svazky, které byly uvolněny v současné době. [22] v Itálii manga je publikována Panini Comics používat označení "Planet Manga" [23],.

Kosti animační studio přizpůsobený manga do 51-epizoda anime série. To bylo režírované Seiji Mizushima, napsaný Sho Aikawa a co-produkoval Bones, Mainichi Broadcasting System a Aniplex. Znak návrhy byly zpracovány Yoshiyuki Itó. Anime byl vysílán na Mainichi Broadcasting System, TBS, a Animax v Japonsku od 4. října, 2003 do October 2, 2004, [24] [25] [26] s 6,8 procenta sledovanost televize hodnocení [27]. Přezdívaná Anglická verze z anime vyrobila a Funimation debutoval na bloku Adult Swim Spojených států kabelového kanálu Cartoon Network 6. listopadu 2004. [28] rok a půl později, Kanada je YTV začal vysílání je 3. března 2006. [ 29] anime pozdější příběh a uzavření Bones se liší od manga (která stále probíhá) kvůli požadavku Arakawa. [2] Během natáčení anime, Arakawa byl přítomen na zasedání, aby zaměstnanci nahlédnout do Svět Fullmetal Alchemist, i když neměla aktivně podíleli na nějaké psaní pro televizní seriál [6].

Série byla vydána v sérii třinácti DVD od prosince 17, 2003 do January 26 z roku 2005, Japonsko [30]. Funimation Entertainment vydala i stejné série DVD od února 8, 2005 do September 12 2006 v USA . [31] [32] MVM pustil prvních osmi svazků ve Spojeném království, ale Funimation dal právo se k Zjevení Filmy [33].

Filmové pokračování, byl film Fullmetal Alchemist: Dobyvatel z Shamballa, k němuž došlo ve stejném studiu a měla premiéru v japonštině divadla dne 23. červenec 2005. [34] sérii pěti původní video animace (OVAs), byl také vydán. Většina z těchto OVAs vedle příběhů a nešíří na pozemku. Tyto OVAs také živé akce segment s Alphonse Elric cestování po městě. V březnu 2006 DVD s těmito OVAs byl propuštěn v Japonsku s názvem Fullmetal Alchemist: Premium Collection. [30] Funimation získali a daboval Premium Collection během konce roku 2008 pro anglickou verzi. [35] DVD vyšlo v angličtině 4.srpna 2009. [36] V lednu 2009, vydala Bones "DVD box archiv" z anime. Obsahuje první anime 51 epizod, film, CD soundtracky a průvodců z řad [37].

V 20. objem manga, tvůrce Arakawa oznámil, že druhý Fullmetal Alchemist anime série byl produkován. Kosti vytváří novou sérii s Yasuhiro Irie jako režisér a Hiroshi Ōnogi, jak spisovatel. Název série Fullmetal Alchemist je také v japonské verzi. [38] [39] Série premiéru 5. dubna 2009 o MBS-TBS je neděle 5:00 JST anime timeblock, nahrazující Mobile Suit Gundam 00, a herci hlasu Romi Park a Rie Kugimiya opakoval svou roli jako hlavní postavy a Edward Elric Alphonse resp. [40] Na rozdíl od první anime, které se původního příběhu, druhá série navazuje na příběh z manga. [41], 20. března 2009, bylo oznámeno, že anglický název série byla Fullmetal Alchemist: Brotherhood, a že získá svou premiéru v anglickém jazyce Animax Asie, s japonskými zvuk a anglické titulky, dne 10.dubna 2009 v 8:30 hodin, pět dní po jeho japonský premiere [42]. Aniplex začal uvolňovat série v Blu-ray a DVD dne 26. srpen 2009, přičemž každý z nich obsahuje dvě epizody [43].

Dne 3. dubna 2009, Funimation oznámil, že proud anglickými titulky epizod čtyři dny poté, co se vzduch v Japonsku. Zábava šílenec také proud, který "během několika dnů" z epizod vysílání v Japonsku [44]. Funimation později pozastavila vydávání nových dílů seriálu na pár týdnů v důsledku mimořádné události týkající se epizoda z jednoho kusu se stáhli před tím, než měla vysílal v Japonsku. [45] Nicméně, epizody jsou nyní zpět na Funimation webových stránkách i na oficiálních Funimation kanál na Youtube. [46] V září 2009 oznámil Funimation odevzdané pro anglické dub série. [47 ] Od 13 února 2010, je anglický dub série nyní k vidění na Adult Swim každou sobotu o půlnoci (11pm centrální čas). [48]


Série šesti Fullmetal Alchemist lehké japonské romány, napsané Makoto Inoue, které byly zveřejněny Square Enix. [49] romány jsou licencovány pro anglicko-jazykové verze podle Viz Média v Severní Americe, s překlady Alexander O. Smith. [50] Ačkoliv Arakawa nepsal romány, ona ilustrace pro ně, včetně krytů a frontispisy. [51] romány jsou spin-off z manga série a řiďte se Elric bratry na jejich pokračujícím hledání kamene mudrců. První román, Fullmetal Alchemist: The Land of Sand, byl jako animovaný epizody jedenáct a dvanáct anime série. [52] čtvrtý román obsahuje i další příběh o vojenské názvem "Prázdniny Roy." [53] novelizations dne tři hry, PlayStation 2, Fullmetal Alchemist a Broken Angel, Curse of the Crimson Elixir, a The Girl Who překročil Bůh-byly rovněž písemně. První byl od autora Makoto Inoue a zbytek června Eishima. [49]

Tam byly dvě série Fullmetal Alchemist audio dramata. První díl první série, Fullmetal Alchemist roč. 1: The Land of Sand (砂礫 の 大地, Sareki Daichi ne?), Byla vydána před anime a vypráví příběh podobný první román. The Tringham bratři zopakoval své role v anime. [54] Fullmetal Alchemist roč. 2: False Light, pravda je Shadow (偽り の 光 真実 の 影, Itsuwari žádný Hikari, Shinjitsu Kage ne?) A Fullmetal Alchemist roč. 3: Scar Pachatelé '(咎人 たち の 傷跡, Togabitotachi ne Kizuato?) Příběhy jsou založeny na různých kapitol mangy s přidáním dalších postav ze Státního vojenského ze série. [49]

Druhá série audio dramat, k dispozici pouze s nákupem Shonen Gangan, se skládá z krátkých povídek. Existují dva příběhy v této sérii, z nichž každý má dvě části. První, Fullmetal Alchemist: Ogutāre z mlhy (霧 の オグターレ, Kiri Ogutāre ne?), Byl zařazen do Shonen Gangan dubna a května 2004 otázek, zatímco druhý příběh, Fullmetal Alchemist: Crown of Heaven (天上 の 宝冠, Tenjō ne Hōkan?), bylo zjištěno, v listopadu a prosinci otázky. [49]
Krytí Fullmetal Alchemist Movie: Conqueror z Shamballa Original Soundtrack

Hudba pro Fullmetal Alchemist byla složena a organizována Michiru Oshima, kdo vyhrál 5. Tokyo Anime Award v kategorii "Nejlepší hudba" pro Fullmetal Alchemist Movie: dobyvatel Shamballa [55]. Televize Animace Fullmetal Alchemist Original Soundtrack 1 byl propuštěn na 24.března 2004 v Japonsku a obsahuje třicet tři skladby, včetně několika zvuků na pozadí během klíčových bodů v hlavní sérii a končí prvním otevření a téma písně. [56] Ačkoliv nikdy oficiálně vydána, verze Ruské dráhy "Brothers" (rusky: Братья, Bratja, japonský: Burācha) z tohoto CD byl zaznamenán v angličtině Vic Mignogna, hlasový herec, který hrál Edward Elric v řadě. TV animace Fullmetal Alchemist Original Soundtrack 2 byl propuštěn 15. prosince 2004 a obsahuje třicet skladeb. [57] TV animace Fullmetal Alchemist Original Soundtrack 3, vydané dne 18. květen 2005 obsahovala dvacet sedm skladeb. [58]

Fullmetal Alchemist - Kompletní Nejlepší a Fullmetal Alchemist Hagaren Song File-Best Compilation-jsou kompilace soundtracky, které byly vydány v Japonsku dne 14. října 2004 a 21.prosince 2005, resp. Bonus DVD, výlučné k uvolnění USA, obsahuje videoklip k Nana Kitade je "nesmazatelný hřích". [30] [59] Fullmetal Alchemist Movie Conqueror Of Shamballa OST, který obsahuje čtyřicet šest skladeb, které vyšlo 21. prosince 2005. Všechny skladby byly použity ve filmu představoval film Fullmetal Alchemist: Dobyvatel z Shamballa. [30] V prosinci 2004 koncert s názvem "Tales of Another festival" byl představen v Tokiu a Osace. To představovalo vystoupení několika hudebních umělců z televizních seriálů, stejně jako vyprávění hlasem herců a hereček. DVD z koncertu s názvem Fullmetal Alchemist Festival - Příběhy Dalším byl propuštěn v Japonsku na 27 dubnu 2005 [30].

Fullmetal Alchemist: Brotherhood hudební skladatele Akira Senju. První CD soundtrack z tohoto anime byla zveřejněna dne 14. října 2009. [60]


Video hry založené na Fullmetal Alchemist byly také propuštěn. The příběhu z her se často liší od těch anime a manga a funkce nové charaktery. Square Enix vydala tři role-playing games (RPG)-Fullmetal Alchemist a Broken Angel, Curse of the Crimson Elixir a Kami o Tsugu Shōjo-a jedna bojová hra, Dream karneval, pro Playstation 2. Bandai vydala dvě RPG tituly, Fullmetal Alchemist: Stray Rondo (鋼 の 錬金術 師 迷走 の 輪舞 曲, Hagane ne Renkinjutsushi Meisō Rondo ne?) A Fullmetal Alchemist: Sonáta paměti (鋼 の 錬金術 師 想い出 の 奏鳴曲, Hagane ne Renkinjutsushi Omoide Sonata ne?), pro Game Boy Advance a jednoho, dvou Sympatie pro Nintendo DS. Destineer uvolněna hra založená na karetní hru v Severní Americe pro Nintendo DS. [61] [62] Ze sedmi zápasech made in Japan, Broken Angel, Dream Carnival, Curse of the Crimson Elixir a Dual Sympathy viděli mezinárodní zpráva, ostatní nebyly uvolněny v mezinárodním měřítku. Pro Wii, Akatsuki ne oji (暁 の 王子?, Rozsvícený. Fullmetal Alchemist: Prince of the Dawn) byl propuštěn v Japonsku na 13 srpnu 2009 [63]. Přímým pokračováním této hry, Tasogare ne Shōjo (黄昏 の 少女?, rozsvícený. "Fullmetal Alchemist: Dcera soumraku"), byl propuštěn 10. prosince 2009 za stejné konzoly [64].

Funimation licenci povolení na vytvoření nové série Fullmetal Alchemist souvisejících videohry, které mají být zveřejněny Destineer Publishing Corporation ve Spojených státech. [65] Destineer vydala své první Fullmetal Alchemist hra pro Nintendo DS, překlad Dual Sympathy Bandai se na 15.prosince 2006, a poznamenal, že to bude první z mnoha titulů, které mají v plánu vydat. [66] Dne 19. února 2007 Destineer oznámila druhou hru v sérii Fullmetal Alchemist, že Fullmetal Alchemist Trading Card Game. Tento titul byl vydán 15.října 2007. [67] Třetí hra pro PlayStation Portable názvem Fullmetal Alchemist: Senka ka Takuseshi Mono byl propuštěn v Japonsku 15. října 2009. [68]

Pro hry RPG, Arakawa dohlížel na příběh a navrhl jeho postavy, zatímco Bones, studio, které by byly odpovědné za anime seriálů, vzniklo několik animovaných sekvencí. Vývojáři se na další tituly pro inspiraci, zejména náměstí akční role-hrát hru Kingdom Hearts, kromě jiných her, založených na manga série, jako je například Dragon Ball, Naruto a One Piece hry. Největším problémem se museli překonat měl snažit, aby název "full-rozvinutý" hra spíše než jednoduchý "charakter-based" hra [69]. Tomoya Asano, asistent producenta pro hry, poznamenal, že vývoj rozložený více než jeden rok, na rozdíl od většiny charakter-založené hry [70].
[editovat] Umění a průvodců

The Fullmetal Alchemist franchise několik artbooks pro manga a anime, manga, dva artbooks názvem The Art of Fullmetal Alchemist (イラスト 集 Fullmetal Alchemist, Fullmetal Alchemist Irasuto Shu?) Byl propuštěn od Square Enix, a později Viz Media. [71] První obsahuje ilustrace mezi května 2001 do dubna 2003, zahrnující prvních šest svazků mangy, zatímco druhý se ilustrace od září 2003 do října 2005, trvat dalších šest. [12] anime, artbooks tři s názvem Umění z Fullmetal Alchemist: The Anime byly (TV アニメーション 鋼 の 錬金術 師 ART BOOK, TV Animēshon Hagane ne Renkinjutsushi ArtBook?) vydala v Japonsku, přičemž pouze první vyšlo u

Manga také má tři průvodce, každý z nich obsahuje časové osy, průvodce cestu Elric bratři ', a gaiden kapitol, které nikdy nebyly vydané v manga svazku. [12] Pouze první průvodce uvolnil Viz Media, pod názvem Profily z Fullmetal Alchemist. [72] anime charakter průvodce s názvem Fullmetal Alchemist Anime Profily (TV animace Hagane ne Renkinjutsushi Kyarakore?) byl propuštěn v Japonsku a Spojených státech. [71] sérii pěti fanbooks byl také vydán s název TV Anime Fullmetal Alchemist Úřední Fanbooks (TV アニメ 鋼 の 錬金術 師 オフィシャルファンブック, TV Anime Hagane žádné Renkinjutsushi Ofisharu Fan Bukku?), který obsahuje informace o každém z anime i několik rozhovorů s pracovníky série. [ 12] Kromě toho, dne 12. srpen 2009, byl propuštěn průvodce zaměřený na druhém anime série. [73]
[editovat] Ostatní zboží

Akční figurky, busty a sochy z Fullmetal Alchemist anime a manga byly vytvořeny vedoucími hračky společností, především Medicom a jižní Island. Medicom vytvořil high-end deluxe vinyl postavy postavy z anime. Tato čísla jsou distribuovány výhradně ve Spojených státech a Velké Británii do Jižní ostrov. [74] Jižní ostrov má také vydala své vlastní akční figurky v roce 2007 z hlavních postav. Tato čísla a 12 "socha byla naplánována k vydání v roce 2007. Jižním ostrově, protože zkrachoval, uvádění údajů na dobu neurčitou pauzu. [75] karetní hra byla poprvé publikována v roce 2005 ve Spojených státech Joyride Entertainment. [76 ] Od té doby již šest expanze byla uvolněna. Fyzické Hra byla v důchodu 11. července 2007. [77] Destineer vydala Nintendo DS adaptaci hry 15. října 2007. [67]


V březnu 2007 se manga prodalo přes 27 milionů svazků v Japonsku, zatímco v březnu 2008, se počet zvýšil na více než 30 milionů. [27] [78] S vydáním objemu 24 v prosinci 2009, bude mít řada celkem 40 milionů kusů tištěných. [79] Od 10.ledna 2010 každý objem manga prodalo přes milion kopií každého v Japonsku. [80] Společně s Yakitate! Japonsko, sérii vyhrál 49. Shogakukan Manga Award za shönen v roce 2004. [81] V průběhu roku 2008 objem 19 a 20 se prodalo více než milion kopií, řazení jako v 10. a 11. bestselleru komiksů, respektive z Japonska. [82] V první polovině roku 2009, je hodnocena jako nejlepší 7.-prodejce z Japonska, které se prodalo více než 3 milióny kopií. [83] Svazek 21 pořadí 4., s více než 1 milion prodaných výtisků a objemu 22 pořadí 6. a stejný počet prodaných kopií . [84] Výrobce Kouji Taguchi od Square Enix řekl, že svazek 1 původní se jednalo o prodej 150.000 výtisků a změněn na 1,5 milionu kopií za první anime vysílal. Před druhou anime premiéře každý prodaný objem přibližně 1,9 milionů výtisků, a pak se to změnilo na 2,1 milionu kopií. [85] série je také jeden z nejlepších prodejců Viz Media, uvedené v "Top 20 je BookScan Grafické Romány" a " USA Today Booklist. "[86] [87] [88] Bylo také vystupoval v Comic Diamond Distributoři se ankety grafického románu a The New York Times Best Seller Manga list. [89] [90] anglické vydání manga První svazek byl top-selling grafický román v průběhu roku 2005. [91] V průzkumu z Oricon v roce 2009, Fullmetal Alchemist pořadí devátý jako manga, že fanoušci chtěli, aby se proměnila v živě-akční film. [92]

Fullmetal Alchemist je obecně dobře přijato kritikou. Ačkoli původní objemy byly považovány stereotypní, kritici poznamenat, že řada stává složitější, protože postupuje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář